Olecko 24-25-03-2018

Za nami pierwsze w tym roku zmagania w rozgrywanych zawodach Klubowego Pucharu Polski, które odbyły się w Olecku  w dniach 24-25.03.2018.

W składzie naszej drużyny zabrakło wielu wspaniałych zawodników, ale mimo to nasza okrojona drużyna poradziła sobie bardzo dobrze i w punktacji Generalnej uplasowała się na wysokim drugim miejscu

Najlepszą zawodniczką imprezy została również nasza zawodniczka Zuzanna Rzepka.
W poszczególnych kat. wiekowych w klasyfikacji generalnej oprócz wspomnianej Zuzanny Rzepki pierwsze miejsca na podium zdobyły :

Sonia Kiliszewska i Magdalena Gorys , natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się Martyna Kwapisz.
Nasi zawodnicy łącznie zdobyli 47 medali z czego 20 złotych ,16 srebrnych oraz 11. brązowych medali.

Bardzo dobrze wypadli najmłodsi zawodnicy zdobywając wiele medali jak również ustanawiając wiele rekordów życiowych

Fantastycznie zaprezentowały się nasze zespołu sztafetowe w tym głównie ostatnia sztafeta kobiet na dystansie 4×50 m BF. Była to bardzo widowiskowa konkurencja i ostatecznie nasza sztafeta zdobyła 1 miejsce wyprzedzając po fenomenalnym finiszu zespół gospodarzy – Amfiprion Olecko o zaledwie 0,08sek.

Każdy z zawodników mógł startować w max 4 konkurencjach indywidualnych oraz 2 sztafetach.

Najwięcej złotych medali dla naszej drużyny zdobyli : Zuzanna Rzepka – 4 złote medale , Gorys Magdalena 3 złote medale, Pelaczyk Jakub 2 złote medale, Kiliszewska Sonia 2 złote medale, Oszkiel Wiktoria 2 złote medale, oraz po jednym złotym krążku wywalczyli Mik Miłosz i Oszkiel Tatiana i Kiliszewska Stefania.

Zawody te były zarazem eliminacjami do Pucharu Świata , który niebawem odbędzie się w Lipsku – Niemcy

Niedługo zawodników z Nautilusa czeka kolejna runda Pucharu Polski tym razem zaraz po świętach nasi pływacy pojadą do Kościerzyny.
Należało by również pochwalić naszych najmłodszych debiutantów w tak prestiżowych zawodach , którzy spisali się wyśmienicie a niektórzy z nich wrócili do domu z medalami

Brawa dla wszystkich i już trzymamy kciuki przed kolejnymi startami.